R88M-K90010H-B
Omron Automation and Safety
型号:
R88M-K90010H-B
描述:
SERVOMOTOR 1000 RPM 230V
用户指南
Torque - Rated (oz-in / mNm) 1216 / 8590
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Diameter - Shaft 0.866" (22.00mm)
Termination Style Connector
Approval Agency CE, CSA, cULus, TUV, UL
Encoder Type Incremental
Voltage - Rated 230VAC
Size / Dimension Square - 5.118" x 5.118" (130.00mm x 130.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 5.709" (145.00mm)
Length - Shaft and Bearing 2.760" (70.00mm)
Weight 18 lbs (8.2 kg)
RPM 1000 RPM
Series Accurax G5
Function Servomotor
Type AC Motor
Power - Rated 900W