首页 / 陶瓷电容器 / RA012020BB12136BJ1
minImg
RA012020BB12136BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
RA012020BB12136BJ1
描述:
CAP CER 120PF 2KV NONSTND
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) -
Package / Case Nonstandard, Tabbed
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 120 pF