RAC04-15SA/277
Recom Power
型号:
RAC04-15SA/277
品牌:
Recom Power
描述:
AC/DC CONVERTER 15V 4W
用户指南
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 267mA
Line Regulation ±0.2%
Package / Case 7-DIP Module, 6 Leads
Efficiency 77%
Mfr Recom Power
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 305 VAC
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cULus, EN
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.44" L x 1.07" W x 0.69" H (36.7mm x 27.0mm x 17.6mm)
Weight 0.058 lb (26.31 g)
Number of Outputs 1
Series POWERLINE RAC04 (4W)
Power (Watts) 4 W
Type Enclosed
Standard Number 60950-1
Load Regulation ±0.5%