RAC05-12SB-E
Recom Power
型号:
RAC05-12SB-E
品牌:
Recom Power
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 5W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cULus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.62" H (50.8mm x 25.4mm x 15.7mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.067 lb (30.39 g)
Current - Output (Max) 420mA
Number of Outputs 1
Series POWERLINE RAC05-B (5W)
Power (Watts) 5 W
Type Enclosed
Line Regulation ±0.3%
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 73%
Mfr Recom Power
Features SCP
Load Regulation ±0.5%
Package Tube
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC