RAC20-15SB
Recom Power
型号:
RAC20-15SB
描述:
AC/DC CONVERTER 15V 20W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, UL
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.06" L x 1.07" W x 0.94" H (52.3mm x 27.2mm x 23.8mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.13 lb (58.97 g)
Current - Output (Max) 1.33A
Number of Outputs 1
Series POWERLINE RAC20-B (20W)
Power (Watts) 20 W
Type Enclosed
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 83%
Mfr Recom Power
Features SCP
Load Regulation ±1%
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC