RACD60-2100/OF
Recom Power
型号:
RACD60-2100/OF
描述:
LED DVR CC/CV AC/DC 21-28V 2.14A
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 264VAC
Termination Style Terminal Block
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CE, cULus, EN
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.10" H (101.6mm x 50.8mm x 28.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.364 lb (165.11 g)
Current - Output (Max) 2.14A
Ratings -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LIGHTLINE RACD60 (60W)
Power (Watts) 60 W
Type Constant Current
Efficiency 89%
Voltage - Output 21 ~ 28V