RACM230-54SG
Recom Power
型号:
RACM230-54SG
描述:
AC/DC CONVERTER 54V 230W
库存 : 87
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
Product Status Active
Efficiency 92%
Mfr Recom Power
Features Adjustable Output
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 54V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.26" H (101.6mm x 50.8mm x 32.0mm)
Number of Outputs 1
Series MEDLINE RACM230-G (18W)
Current - Output 1 4.26 A
Power (Watts) 230W