首页 / AC DC 转换器 / RACM60-15SK/OF-CTN
minImg
RACM60-15SK/OF-CTN
Recom Power
型号:
RACM60-15SK/OF-CTN
描述:
AC/DC CONVERTER 15V 60W
Product Status Active
Efficiency 90%
Mfr Recom Power
Features Universal Input
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.09" L x 2.09" W x 1.24" H (78.4mm x 53.0mm x 31.5mm)
Number of Outputs 1
Series POWERLINE RACM60-K/OF (60W)
Current - Output 1 4 A
Power (Watts) 60W