RACT18-700
Recom Power
型号:
RACT18-700
描述:
LED SUPPLY CC AC/DC 18W 13-26V
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Voltage - Input (Max) 264VAC
Termination Style Screw Terminal
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CE
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.72" L x 1.77" W x 1.10" H (120.0mm x 45.0mm x 28.0mm)
Product Status Active
Weight 0.221 lb (100.24 g)
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP20
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 198VAC
Series RACT18 (18W)
Power (Watts) 18 W
Type Constant Current
Efficiency 85%
Voltage - Output 13 ~ 26V