RAL045P01TCR
Rohm Semiconductor
型号:
RAL045P01TCR
封装:
TUMT6
描述:
MOSFET P-CH 12V 4.5A TUMT6
用户指南
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4200 pF @ 6 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 40 nC @ 4.5 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 30mOhm @ 4.5A, 4.5V
Product Status Not For New Designs
Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 1mA
Supplier Device Package TUMT6
Drain to Source Voltage (Vdss) 12 V
Power Dissipation (Max) 1W (Ta)
Series -
Package / Case 6-SMD, Flat Leads
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 4.5A (Ta)
Mfr Rohm Semiconductor
Vgs (Max) -8V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 1.5V, 4.5V