Micro Commercial Co
型号:
RB500V-40-TP
封装:
SOD-323
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 40V 100MA SOD323
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3895
$0.3895
10
$0.29165
$2.9165
100
$0.165205
$16.5205
500
$0.109383
$54.6915
1000
$0.083856
$83.856
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Capacitance @ Vr, F | 6pF @ 10V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOD-323 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 10 V |
| Series | - |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 450 mV @ 10 mA |
| Mfr | Micro Commercial Co |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 100mA |
| Operating Temperature - Junction | 125°C (Max) |
| Base Product Number | RB500V-40 |