RB751V-40
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
RB751V-40
封装:
SOD-323
描述:
SOD-323, 40V, 0.03A, SCHOTTKY DI
用户指南
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Capacitance @ Vr, F 2pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 30 V
Series -
Package / Case SC-76, SOD-323
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 370 mV @ 1 mA
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 30mA
Operating Temperature - Junction -45°C ~ 125°C