RC0100FR-072R15L
YAGEO
型号:
RC0100FR-072R15L
封装:
01005
描述:
RES 2.15 OHM 1% 1/32W 01005
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.006" (0.15mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient -200/ +600ppm/°C
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 01005
Resistance 2.15 Ohms
Series RC_L
Power (Watts) 0.03W, 1/32W