RC0201DR-0732R4L
YAGEO
型号:
RC0201DR-0732R4L
品牌:
YAGEO
封装:
0201
描述:
RES 32.4 OHM 0.5% 1/20W 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Resistance 32.4 Ohms
Series RC_L
Power (Watts) 0.05W, 1/20W