RC0402FR-0743RP
YAGEO
型号:
RC0402FR-0743RP
品牌:
YAGEO
封装:
0402
描述:
RES 43 OHM 1% 1/16W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 43 Ohms
Series RC_L
Power (Watts) 0.063W, 1/16W