RC0402JR-133K9L
YAGEO
型号:
RC0402JR-133K9L
描述:
RES 3.9K OHM 5% 1/16W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings -
Resistance 3.9 kOhms
Series RC_L
Power (Watts) 0.063W, 1/16W