RC0603FR-13160RL
YAGEO
型号:
RC0603FR-13160RL
描述:
RES 160 OHM 1% 1/10W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 160 Ohms
Series RC_L
Power (Watts) 0.1W, 1/10W