RC0603FR-7W9R1L
YAGEO
型号:
RC0603FR-7W9R1L
描述:
RES 9.1 OHM 1% 1/5W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
Resistance 9.1 Ohms
Series RC_L
Power (Watts) 0.2W, 1/5W