RC0603J182CS
Samsung Electro-Mechanics
型号:
RC0603J182CS
封装:
0201
描述:
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/20W 0201
库存 : 450
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Resistance 1.8 kOhms
Series RC
Power (Watts) 0.05W, 1/20W