RC0603JR-073M9P
YAGEO
型号:
RC0603JR-073M9P
描述:
RES 3.9 MOHM 5% 1/10W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
Resistance 3.9 MOhms
Series RC
Power (Watts) 0.1W, 1/10W