RC0805FR-7W15K4L
YAGEO
型号:
RC0805FR-7W15K4L
描述:
RES 15.4K OHM 1% 1/4W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings -
Resistance 15.4 kOhms
Series RC_L
Power (Watts) 0.25W, 1/4W