RC1206JR-071R5L
YAGEO
型号:
RC1206JR-071R5L
描述:
RES 1.5 OHM 5% 1/4W 1206
库存 : 221285
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 1.5 Ohms
Series RC_L
Power (Watts) 0.25W, 1/4W