RC1206JR-7W2K2L
YAGEO
型号:
RC1206JR-7W2K2L
描述:
RES 2.2K OHM 5% 1/2W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Ratings -
Resistance 2.2 kOhms
Series RC_L
Power (Watts) 0.5W, 1/2W