RC1210JR-1310KL
YAGEO
型号:
RC1210JR-1310KL
品牌:
YAGEO
封装:
1210
描述:
RES 10K OHM 5% 1/2W 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
Resistance 10 kOhms
Series RC_L
Power (Watts) 0.5W, 1/2W