RC1218FK-078R87L
YAGEO
型号:
RC1218FK-078R87L
描述:
RES 8.87 OHM 1% 1W 1812 WIDE
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1218
Resistance 8.87 Ohms
Series RC_L
Power (Watts) 1W