RC12JB2K20
Stackpole Electronics Inc
型号:
RC12JB2K20
描述:
RES 2.2K OHM 5% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Carbon Composition
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.2 kOhms
Series RC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W