RC2010FK-0738R3L
YAGEO
型号:
RC2010FK-0738R3L
品牌:
YAGEO
封装:
2010
描述:
RES 38.3 OHM 1% 3/4W 2010
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 38.3 Ohms
Series RC_L
Power (Watts) 0.75W, 3/4W