RC2012F3R09CS
Samsung Electro-Mechanics
型号:
RC2012F3R09CS
封装:
0805
描述:
RES 3.09 OHM 1% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 3.09 Ohms
Series RC
Power (Watts) 0.125W, 1/8W