首页 / LED 驱动器 / RCD-24-0.35/W/VREF
minImg
RCD-24-0.35/W/VREF
Recom Power
型号:
RCD-24-0.35/W/VREF
品牌:
Recom Power
描述:
LED DRIVER CC BUCK 2-35V 350MA
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 36V
Termination Style Wire Leads
Approval Agency cULus
Topology Buck
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 0.87" L x 0.49" W x 0.33" H (22.1mm x 12.6mm x 8.5mm)
Product Status Active
Weight 0.015 lb (6.8 g)
Current - Output (Max) 350mA
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series LIGHTLINE RCD-24
Power (Watts) 12 W
Type Constant Current
Efficiency 96%
Voltage - Output 2 ~ 35V