首页 / 陶瓷电容器 / RCE5C1H223J1K1H03B
minImg
RCE5C1H223J1K1H03B
Murata Electronics
型号:
RCE5C1H223J1K1H03B
描述:
CAP CER 0.022UF 50V NP0 RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series RCE
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.022 µF