首页 / 陶瓷电容器 / RCER71H335K3DBH03A
minImg
RCER71H335K3DBH03A
Murata Electronics
型号:
RCER71H335K3DBH03A
描述:
CAP CER 3.3UF 50V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series RCE
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr Murata Electronics
Capacitance 3.3 µF