首页 / 陶瓷电容器 / RCER71H682K0M1H03A
minImg
RCER71H682K0M1H03A
Murata Electronics
型号:
RCER71H682K0M1H03A
描述:
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 6800 pF