首页 / 陶瓷电容器 / RCER72A474K2M1H03A
minImg
RCER72A474K2M1H03A
Murata Electronics
型号:
RCER72A474K2M1H03A
描述:
CAP CER 0.47UF 100V X7R RADIAL
库存 : 3436
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series RCE
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.47 µF