RCH114NP-392KB
Sumida America Components Inc.
型号:
RCH114NP-392KB
描述:
FIXED IND 3.9MH 250MA 5.6 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.567" (14.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 250 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.6Ohm Max
Series RCH114
Inductance 3.9 mH