RCH664NP-181K
Sumida America Components Inc.
型号:
RCH664NP-181K
描述:
FIXED IND 180UH 440MA 740MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 440 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 740mOhm Max
Series RCH-664
Inductance 180 µH