RCL061252K3FKEA
Vishay Dale
型号:
RCL061252K3FKEA
描述:
RES SMD 52.3K OHM 3/4W 1206 WIDE
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 52.3 kOhms
Series RCL
Power (Watts) 0.75W, 3/4W