RCP0505W15R0JS6
Vishay Dale
型号:
RCP0505W15R0JS6
描述:
RES SMD 15 OHM 5% 1.4W 0505
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 0.055" L x 0.050" W (1.40mm x 1.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0505
Resistance 15 Ohms
Series RCP
Power (Watts) 1.4W