RCP1206B910RJWB
Vishay Dale
型号:
RCP1206B910RJWB
描述:
RES SMD 910 OHM 5% 2.4W 1206
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.060" W (3.10mm x 1.52mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 910 Ohms
Series RCP
Power (Watts) 2.4W