RCP2512B91R0JTP
Vishay Dale
型号:
RCP2512B91R0JTP
描述:
RES SMD 91 OHM 5% 3.5W 2512
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 91 Ohms
Series RCP
Power (Watts) 3.5W