RCS080518K0JNEA
Vishay Dale
型号:
RCS080518K0JNEA
品牌:
Vishay Dale
封装:
0805
描述:
RES SMD 18K OHM 5% 1/2W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 18 kOhms
Series RCS e3
Power (Watts) 0.5W, 1/2W