RCS1005F103CS
Samsung Electro-Mechanics
型号:
RCS1005F103CS
封装:
0402
描述:
RES 10K OHM 1% 1/16W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.041" L x 0.022" W (1.05mm x 0.55mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 10 kOhms
Series RCS
Power (Watts) 0.063W, 1/16W