RCWE1020R232FKEA
Vishay Dale
型号:
RCWE1020R232FKEA
描述:
RES 0.232 OHM 2W 2010 WIDE
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 232 mOhms
Series RCWE
Power (Watts) 2W