RD07A16CTT
CIT Relay and Switch
型号:
RD07A16CTT
描述:
SWITCH ROTARY DIP 16POS 0.1A 50V
库存 : 202
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Level Flush, Recessed
Number of Positions 16
Termination Style PC Pin
Voltage Rating 50VDC
Actuator Type Rotary for Tool
Current Rating (Amps) 100mA
Contact Finish Gold
Circuit Hexadecimal Complement
Height Above Board 0.144" (3.65mm)
Mechanical Life -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series RD07
Body Material Liquid Crystal Polymer (LCP)
Length 0.291" (7.40mm)
Electrical Life 25,000 Steps
Mfr CIT Relay and Switch
Pitch 0.100" (2.54mm), Full