RD07B10CVBT
CIT Relay and Switch
型号:
RD07B10CVBT
描述:
SWITCH ROTARY DIP 10POS 0.1A 50V
库存 : 193
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Level Raised
Number of Positions 10
Termination Style PC Pin
Voltage Rating 50VDC
Actuator Type Rotary with Shaft
Current Rating (Amps) 100mA
Contact Finish Gold
Circuit BCD Complement
Height Above Board 0.291" (7.40mm)
Mechanical Life -
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Length 0.291" (7.40mm)
Electrical Life 25,000 Steps
Mfr CIT Relay and Switch
Pitch 0.100" (2.54mm), Full