RD07C16CVAT
CIT Relay and Switch
型号:
RD07C16CVAT
描述:
SWITCH ROTARY DIP 16POS 0.1A 50V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Level Raised
Number of Positions 16
Termination Style PC Pin
Voltage Rating 50VDC
Actuator Type Rotary with Shaft
Current Rating (Amps) 100mA
Contact Finish Gold
Circuit Hexadecimal Complement
Height Above Board 0.291" (7.40mm)
Mechanical Life -
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Length 0.291" (7.40mm)
Electrical Life 25,000 Steps
Mfr CIT Relay and Switch
Pitch 0.100" (2.54mm), Full