首页 / 陶瓷电容器 / RDE5C2A821J0S1H03A
minImg
RDE5C2A821J0S1H03A
Murata Electronics
型号:
RDE5C2A821J0S1H03A
描述:
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Mfr Murata Electronics
Capacitance 820 pF