首页 / 陶瓷电容器 / RDE5C2J182J1M1H03A
minImg
RDE5C2J182J1M1H03A
Murata Electronics
型号:
RDE5C2J182J1M1H03A
描述:
CAP
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.177" Dia (4.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series RCE
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1800 pF