首页 / 陶瓷电容器 / RDE7U2J470J2M1H03A
minImg
RDE7U2J470J2M1H03A
Murata Electronics
型号:
RDE7U2J470J2M1H03A
描述:
CAP
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient U2J
Size / Dimension 0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series RDE
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr Murata Electronics
Capacitance 47 pF