首页 / 陶瓷电容器 / RDEC71E474K0K1H03B
minImg
RDEC71E474K0K1H03B
Murata Electronics
型号:
RDEC71E474K0K1H03B
描述:
CAP CER 0.47UF 25V X7S RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7S
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series RDE
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.47 µF