首页 / 陶瓷电容器 / RDEC71H475K2M1C03A
minImg
RDEC71H475K2M1C03A
Murata Electronics
型号:
RDEC71H475K2M1C03A
描述:
CAP CER 4.7UF 50V X7S RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7S
Size / Dimension 0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Mfr Murata Electronics
Capacitance 4.7 µF